Ученици одељења II-2 ОШ „Стојан Новаковић“ у Блацу су на оригиналан и веома занимљив начин учили лекцију „Понашање у превозним средствима“.

Њихова учитељица, Биљана Симић, је организовала и одржала час у аутобусу Југопревоза. Аутобус је сачекао ученике испред школе.

Ученици су били у прилици да науче и практично прикажу како се треба правилно и безбедно понашати у превозном средству. Одушевљене малишане аутобус је одвезао до Аутобуске станице. Током посете станици ученици су сазнали неке важне информације везане за путовања.

Вожња аутобусом је затим настављена улицама Блаца, па су ученици, као директни учесници у саобраћају, проширили своја знања о правилном и безбедном понашању у саобраћају.

Весели малишани су уживали у пријатној вожњи, посебно они који су се данас први пут возили аутобусом.

Учитељица Биљана је и са неким претходним генерацијама својих ђака час о саобраћају реализовала користећи аутобус као „учионицу“.