У духу новогодишњих и божићних празника, у време даривања, и ове године људи доброг срца нису заборавили на децу која ће се и најскромнијем поклону најискреније обрадовати.
Од новца из хуманитарног фонда, у сарадњи са Ученичким парламентом који је једногласно донео одлуку, купљен је одређен број новогодишњих пакетића, док је један знатан број пакетића сакупљен од донатора. Ове године подељено је 110 пакетића материјално угроженим ученицима у матичној школи као и свим ученицима на терену од првог до осмог разреда.
Овом приликом ученици наше школе су за своје другаре припремили Новогодишњи хуманитарни концерт у Културном центру ,,Драинац” у Блацу.
Захваљујемо се свима који су учествовали у овој акцији прикупљања новогодишњих пакетића.