1. септембра 2009.године у Србији је основан сектор за ванредне ситуације, као јединствена служба за заштиту и спасавање у ванредним ситуацијама.

Тим поводом су ватрогасци-спасиоци  из Блаца организовали показну вежбу, којој су присуствовали  ученици првог три одељења и њихова учитељица Драгојла Павловић.

Ватрогасци су деци објаснили и показали све делове ватрогасне опреме, као и делове самог ватрогасног возила, које је ученицима било веома занимљиво. Демонстрацијом својих корака при гашењу пожара, деци је било заиста незаборавно  и интересантно да слушају и гледају  ватрогасце. Највеће интересовање деце је било највише  због једног јединог разлога- већина њих, по први пут,  видели су уживо ватрогасно одело и возило.

Било је дивно гледати наше ђаке прваке како уживају у причи и демонстацији ватрогаса. Показна вежба деци је организована на фудбалском терену, поред спортске хале, уз поштовање свих епидемиолошких мера.