Манифестација „Дечја недеља“ се ове године обележава под слоганом „Велико срце деце Србије“. И ученици наше школе, заједно са својим учитељима и наставницима, обележили су ,,Дечју недељу“.     Узели су учешће у хуманитарном пројекту „Кутија за храброст“, у организацији Националног удружења родитеља деце оболеле од рака-НУРДОР, и показали на делу да имају велико срце.           Одржане су различите активности и радионице. Организовано је такмичење у фудбалу и игри ,,Између две ватре“, дружење са песником Властом Ценићем.  Ученици су израђивали честитке пријатељства, као и честитке које су поклонили библиотеци. Лука Ђорђевић, ученик наше школе, композицијама на хармоници, показао је своје умеће. Организовано је и међуодељенско такмичење у спортским играма. Ученици су цртали различите мотиве на задату тему у школском дворишту, правили пано са заставом наше домовине, као и беџеве са слоганом посвећеном ,,Дечјој недељи“.  Ученици су и ове године показали велико срце према свој деци света и својим рукама пружили љубав, радост, срећу и хуманост.