Влада Арсић, сертификовани предавач МУП-а, новинар и публициста одржао је трибину „Безбедност деце на интернету“ за ученике од петог до осмог разреда наше школе. Тема је била злоуботреба интернета и безбедности деце на интернету. Ова тема је увек актуелна и на жалост из године у годину све важнија целој друштвеној заједници. Већина деце и родитеља нису свесни да су предатори раније вребали у школском дворишту, кафићу или граду, а сада су на друштвеним мрежама. Интернет је постао поље где се све више налазе људи који немају добре намере: педофили, трговци људима. Већина родитеља сматра да је њихово дете кући крај свог рачунара, лаптопа или паметног телефона и да је безбедно. Нажалост то је веома погрешно размишљање! Потребно је да свако од њих постане свестан да је сваки вид деловања на интернету потенцијална опасност, која оставља огромне последице на психичко и физичко здравље деце!

Порука и поука данашњег предавања је и за децу и за родитеље: научите правилно да користите интернет, будите паметни и обазриви када сте online!