Ученици подручних одељења у Горњој Драгуши и Барбатовцу  су  се дружили са ватрогасцима. Они су имали задатак да испред Сектора за ванредне ситуације одрже едукацију нашим малишанима како треба да се понашају у ситуацијама могућег избијања пожара или појаве поплаве. Они су их упознали и са својим занимањем које је врло хумано и племенито, јер је њихов задатак спашавање живота  и несебична помоћ у најтежим тренуцима. Наши ученици су имали прилику да разгледају возилу и опрему које ватрогасци имају за обављање својих задатака. Велико задавољство на лицима деце се огледало након лепог дружења и ближег упознавања са њиховим племенитим позивом. Ко зна можда ће неко од наше деце изабрати баш овај позив за своје опредељење у будућности.