Библиотекарка наше школе, поводом Октобра-месеца књиге организовала је дружење са песником Русомиром Арсићем из Ниша. Ученици другог и трећег разреда су уживали у дворишту испод платана, где им је песник говорио стихове. Књига је човеков најбољи пријатељ, али је важно да и ми будемо пријатељи књига. Дружење са књигом је злата вредно, јер дете које чита временом постаје човек који мисли. Зато, треба искористити Октобар-месец књиге, али и све остале месеце  да се посветимо читању и дружењу са књигом.  У свету технологије, лако се заборавља читање књиге, зато смо ми данас са нашим песником Русомиром Арсићем, који ће нас одвести у свет књиге, маште и његових песама. Кажу људи да је у књигама записана сва мудрост света, поделимо је једни са другима, јер ,,од читања се расте”!