Ученици осмог разреда су били на тродневној екскурзији у периоду од 10. до 12.10.2018. Обишли су Београд, Нови Сад и Сремске Карловце. У Београду су ученици имали прилику да посматрају околину са Авалског торња, прошетају Звездиним и Партизановим стадионом, и Калемегданом. У Новом Саду су прошетали Змај Јовином и Дунавском улицом, разгледали римокатоличку цркву Света Марија, Градску кућу, Народно позориште, споменик Јовану Јовановићу Змају и Владичански  двор. Највећи утисак на њих је оставила Петроварадинска тврђава и Гимназија у Сремским Карловцима. Обишли су иманастире Хопово и Крушедол на Фрушкој гори.

Екскурзија је у потпуности испунила васпитно-образовне циљеве и задатке. Ученици су упознали тековине од значаја, стваране током веома дугог временског периода. Веома расположени и пуни утитисака вратили су се у Блаце.