У Обогаћеном једносменском раду, Математика – подршка у учењу, одржана је активност поводом обележавања Светске недеље новца. Ученици су приликом реализације ове активности имали задатак да помогну гусару да пређе све кораке мапе и стигну до блага. При решавању сваког задатка, који је био услов за покретање на мапи, били би корак ближи циљу, а за свако решење освајали би једну новчаницу. Након сакупљених свих новчаница, следио је разговор о вредностима папирног и кованог новца у Србији, ко се налази на њима и које су боје. Затим смо разговарали о томе да ли је и колико новац битан, како га можемо уштедети и на који начин најпаметније искористити. Рачунали смо колико нам треба дана да скупимо новац за своју омиљену књигу, играчку или лопту. Након тога, свако од ученика добио је поруку из боце која је подстицај за даљи рад и развијање знања. Ученици су су били доста активни на часу. Активност је одржана по групама са ученицима од првог до четвртог разреда у периоду од 20. до 27. марта, прилагођена њиховим наставним садржајима. Присуствовали су и ученици издвојеног одељења из Стубла. Активност је реализовала учитељица Мина Ракоњац.