На иницијативу хуманитарног тима школе и ученичког парламента  и ове године Основна школа “Стојан Новаковић“ у Блацу успела је да сакупи 206 новогодишњих пакетића за ученике наше школе. Од новца прикупљеног у бројним хуманитарним акцијама које школа реализује купљен је одређен број новогодишњих пакетића, део је донирала локална самоуправа Блаце у сарадњи са Центром за социјални рад Блаце, док је један знатан број пакетића сакупљен од донатора. У духу новогодишњих и божићних празника, у време даривања, вере и наде да Нова година доноси више  среће, љубави и благостања и ове године људи доброг срца нису заборавили на децу која ће се и најскромнијем поклону најискреније обрадовати. У време када сви треба да осете радост ови људи свесрдно учествују у акцији да свако дете са осмехом на лицу дочека Нову годину и да јој се од срца радује.

Захваљујемо се свима који су учествовали у овој акцији прикупљања новогодишњих пакетића: Мак Интернационал; Омладинска мрежа Србије (Марко Вучетић); Пекара „Миа“; СЗТР Чутура; Млекара „Лазар“; Ружа Impex; Hardy Export  Import; Ал стакло плус; Водотерм; Матић ДОО; Copy оригинал; Ресторан „Емона“; Локална самоуправа Блаце и Центар за социјални рад Блаце.

У пратњи Деда Мраза представници школе (директор Марија Ћурчић, помоћник директора Ана Стевановић и координатор хуманитарног тима Ивана Стојковић), као и представници ученичког парламента прво су обрадовали најмлађе ученике издвојених одељења на терену.

Нама је тај искрени дечији осмех улепшао дан и зато вам преносимо делић те дечије среће.