У месту Пребреза, општина Блаце,  откривено је мноштво остатака фосилних животиња. Пројекат „Ларма у глувом потоку“  је прилика да ученици   основних школа топличког краја проуче Пребрезу, да из прве руке, од  истраживача, сазнају како се истражује, какав је пут од истраживања до презентације.

Дана 28.10.2022.године група ученика наше школе заједно са наставницом биологије Оливером Тимотијевић била је део топличког тима на терену. Њихов задатак је био да оно што су видели и сазнали на терену презентују својим вршњацима тако да су наши ученици 2.12.2022.године посетили Народни музеј у Прокупљу и презентовали палеотолошки локалитет Пребреза. Презентација наших ученика била је запажена и добила је пуно похвала за креативност.