Здравствено-промотивне активности које се реализују поводом обележавања Октобра-месеца правилне исхране и Светског дана хране, традиционално су усмерене ка најмлађима.

И ове године угостили смо представнике Дома здравља Блаце,  Драгану Радивојевић и Ивану Брајковић, које су обишле ученике првог разреда наше школе с циљем да упознају наше најмлађе ученике о значају правилне исхране за здравље. Такође, формирање исправних ставова и понашања појединаца у вези са здрављем и правилним навикама у исхрани је веома важно, посебно када је реч о редовности оброка током дана и разноврсности намирница које се користе у исхрани.

Одељења I1, I2, I3 ОШ „Стојан Новаковић“ уживали су у дружењу а такође су научили и нешто ново.