У оквиру  Дечије недеље чији је мото  „Велико срце деце Србије“ ученици ОШ“Стојан Новаковић“ Блаце узели су  учешће у хуманитарном пројекту „Кутија за храброст“, у организацији Националног удружења родитеља деце оболеле од рака-НУРДОР, и показали  на делу да имају велико срце.

Терапије малигних болести су често инвазивне и исрпљујуће. Код деце свака бол и непријатност изазива страх и несигурност. Међутим они су прави неустрашиви Суперхероји и њихова неустрашивост и велико срце су оно што побеђује страх.

Ученици наше школе за њих су прикупили играчке за „Кутију за храброст“ из које свако дете сваки пут када прими терапију извлачи по једну играчку за храброст. То су мале симболичне нграде за наше велике хероје, оне од којих учимо шта је храброст.

Чланови Ученичког парламента ОШ“Стојан Новаковић“ Блаце посетили су ове велике хероје и поклонили им прикупљене играчке у нади да ће им бар мало улепшати тренутке након терапије.