Дана 31.05.2022. одржан је заједнички час одељењског старешине ученика седмог разреда у школском ресторану. Час је одржала мајка ученице наше школе Марија Ђинђић (иконописац).

На занимљив и упечатљив начин дочарала је деци значај икона за очување српства. Иконе су веома важан сегмент српског средњовековног сликарства. Имају религиозну тематику . Икона је реч писана сликом, најчешће се сликају на липовом дрвету. Иконопис је црквена уметност која траје више од 2000 година.

Ученици су могли да виде икоме, поступак  израде икона, алатке које се користе за израду икона. Са одушевљењем ученици су уживали у предавању и занимљивостима како о историјату икона тако и о иконама својих крсних слава. Бурним аплаузом су поздравили предавача и пожелели још оваквих часова.